Spor Zeminleri

Hizmet sektörünün türü ne olursa olsun yaşanan gelişmeler ve yapılan yeniliklerle çok başka boyutlar kazanmaya başladı. Geleneksel ürün ve hizmetlerin yerini daha modern, pratik ve fonksiyonel olan yeni nesil versiyonları almaya başladı. Bu durum yapı sistemlerinde de değişmedi. Ev yada iş yerlerinin zemin kaplamasında kullanılan; lamine, ahşap ve marley gibi ürünlerin yerini, daha pratik uygulama özelliklerine sahip, kullanımı kolay, ekonomik ve uzun ömürlü endüstriyel zemin kaplama çeşitleri almaya başladı.

 

PVC esaslı maddeden üretilen ve kendi içerisinde farklı özelliklerine göre guruplara ayrılan bu uygulamalar, diğer zemin çözümlerinin raflara kaldırılmasına zemin hazırladı. Kullanılacakları alanların yapısı ve özelliklerine göre uygulanan bu yeni nesil zemin çözümlerinin spor sahalarına uygulanan türleri ise; kauçuk, poliüretan ve linolyum, kondaktif, heterojen ve homojen pvc çözümleridir.

 

Esnek dokusu ile sporcuların daha yüksek performans sergilemesine olanak sağlayan, müsabakalar sırasında yaşanan kazalardan büyük yara ve sakatlık almadan kurtulmalarını sağlayan bu ürünler, top sekmesine de olumlu katkılar sağlayan özelliklere sahip. Estetik görünümü, dekoratif tarzı ile göze hitap eden, voleybol ve basket sahalarının daha modern ve göz alıcı durmasını sağlayan bu ürünler, kısa sürede uygulanarak kullanıma sunulması, ekonomik fiyatları ve darbelere karşı dayanıklı, deforme olmadan uzun süre kullanılabilme yeteneği ile tercih sebebi oluşturmaya başladı.

 

Sürtünme, kalabalık gurupların yoğun hareketliliğine karşı mukavemet gösteren, bakteri barındırmayan, küf ve antar oluşumuna engel teşkil eden endüstriyel zemin kaplama çeşitleri, bakım gerektirmeyen yapısı ile de ayrıca dikkatleri üzerine çekiyor.